aktum
| 19 kwietnia 2016 ]

Budzy o miłości

Polecamy uwadze rozmowę z Tomaszem Budzyńskim o miłości – i w wersji książkowej, i w formie spotkania, które odbędzie się w czwartek 21 kwietnia o godz. 18.30 w Centrum Myśli Jana Pawła II (1Piętro, ul. Foksal 11). W obu przypadkach rozmowę prowadzi Tomasz Ponikło.

O książce „Miłość” Ewa Kiedio z „Dywizu” pisała tak:

Mówi się, że małżeństwo jest obrazem miłości Boga. Żeby nie stało się to pustym frazesem, potrzeba świeckich, którzy jak Tomasz Budzyński przekonująco opowiedzą o swoim doświadczeniu. […]

„Miłość” to wywiad nie tylko o relacji między kobietą i mężczyzną, ale także o tym, jak kocha Bóg. Te dwa tematy nawzajem się tu przenikają, tak że nie sposób ich rozdzielić. Nic w tym dziwnego – jak przypomina Budzy: „Małżeństwo jest obrazem Boga, który jest miłością”. O swoim nawróceniu Budzyński opowiadał lata temu w głośnej książce „Radykalni”, przepytany przez Marcina Jakimowicza (przyjęcie Chrystusa przez znanych muzyków rockowych, którzy stworzyli później zespół 2 Tm 2,3, budziło wówczas sporą sensację). Teraz mówi o tym znowu, tym razem jednak w jego narracji mocno obecna jest osoba żony. Ta szczerze, nieraz ostrymi słowami przedstawiona historia to konkret pokazujący, jak zaskakującymi drogami Chrystusa wyprawia się do człowieka – szczególnie gdy pragnie trafić do wrażliwości punka i feministki.

(„Przewodnik Katolicki” 12/2016)

Budzy_Milosc