aktum
| 13 kwietnia 2015 ]

Czy można obrazić Boga?

Miesięcznik „W drodze” zaprasza na 500 minut o Kościele i świecie – cztery spotkania w czterech miastach z okazji wydania 500 numeru pisma! Cykl otworzy w Warszawie 20 kwietnia o godz. 18.00 dyskusja pt. „Bluźnierstwo – kicz – prowokacja. Czy można obrazić Boga?” z udziałem Jerzego Sosnowskiego i ks. Andrzeja Draguły.

Jerzy Sosnowski – ur. 1962. Z wykształcenia historyk literatury; pisarz, eseista, dziennikarz radiowej „Trójki”, gdzie jest kierownikiem redakcji publicystyki. Członek redakcji „Więzi” oraz Zespołu Laboratorium „Więzi”. Zasiada w Radzie Języka Polskiego Polskiej Akademii Nauk (wybrany na kadencję 2011-2014). Wydał m.in. „Śmierć czarownicy”, „Ach”, „Szkice o literaturze i wątpieniu”, „Apokryf Agłai”, „Wielościan”, „Prąd zatokowy”, „Tak to ten”, „Czekanie cudu”, „Instalacja Idziego”, a ostatnio „Spotkamy się w Honolulu” i „Wszystko zależy od przyimka”. Mieszka w Warszawie.

Andrzej Draguła – ur. 1966. Ksiądz diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Dr hab. teologii, profesor Uniwersytetu Szczecińskiego i Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu, kierownik Katedry Teologii Pastoralnej, Liturgiki i Homiletyki na Wydziale Teologicznym USz, publicysta. Dyrektor Instytutu Filozoficzno-Teologicznego im. Edyty Stein w Zielonej Górze. Członek redakcji „Więzi” i Rady Naukowej Laboratorium „Więzi”. Członek Zespołu do spraw Kompetencji Kulturowych Kościoła przy Narodowym Centrum Kultury. Stały współpracownik „Tygodnika Powszechnego”. Autor książek „Eucharystia zmediatyzowana. Teologiczno-pastoralna interpretacja transmisji Mszy Świętej w radiu i telewizji”, „Ocalić Boga. Szkice z teologii sekularyzacji”, „Copyright na Jezusa. Język, znak, rytuał między wiarą a niewiarą” i „Bluźnierstwo. Między grzechem a przestępstwem”. Wkrótce nakładem Wydawnictwa „Więź” ukaże się jego nowa książka „Emaus. Tajemnice dnia ósmego”. Mieszka w Zielonej Górze.

20 kwietnia o 18:00
aula o. Jacka Woronieckiego OP
klasztor dominikanów na Służewie
ul. Dominikańska 2, Warszawa

WSTĘP WOLNY