aktum
| 12 września 2013 ]

Dziedziniec Dialogu

W Warszawie rusza Dziedziniec Dialogu, szereg imprez, które mają służyć stworzeniu przestrzeni dialogu wierzących z ateistami, agnostykami i obojętnymi religijnie.

W czwartek 12 września o godz. 18 na 1Piętrze odbędzie się pierwsze ze spotkań − dyskusja „Przestrzenie dialogu. Czy umiemy rozmawiać?”, w której udział wezmą ks. prof. Andrzej Draguła, Krzysztof Dorosz, Antoni Libera, Zuzanna Radzik i prof. Zofia Rosińska. Paneliści wyjaśnią, jak rozumieją dialog, jakie są warunki jego prowadzenia, czym są areopagi współczesności oraz jak wierzący i niewierzący mogą pomagać sobie w poszukiwaniu prawdy.


Projekt o nazwie Dziedziniec Dialogu inspirowany jest wypowiedzią papieża Benedykta XVI z 21 grudnia 2009, który w przemówieniu do Kurii Rzymskiej mówił o potrzebie stworzenia przestrzeni, w której wierzący mogliby rozmawiać z tymi, „którzy nie znają Boga, a którzy mimo wszystko nie chcieliby zostać po prostu bez Boga, lecz pragnęliby się do Niego przybliżyć, choćby jako do Nieznanego”.

Warszawska edycja Dziedzińca Dialogu obejmuje m.in. projekcje filmów, koncerty, blogi, wykłady i dyskusje. Program imprez znajduje się na stronie www.dziedziniecdialogu.pl.