aktum
| 18 sierpnia 2014 ]

Głowa do góry!

W sierpniu 2014 ruszyła ogólnopolska kampania Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce, której celem jest zbiórka funduszy na zajęcia edukacyjne i szkolne wyprawki dla potrzebujących dzieci. Początek roku szkolnego to ogromne wyzwanie dla wielodzietnych rodzin z SOS Wiosek Dziecięcych. Oprócz zakupu podręczników i szkolnych wyprawek konieczne jest także zebranie środków na zajęcia wyrównujące zaległości edukacyjne dzieci.Bardzo często pod naszą opiekę trafiają starsze dzieci, które mają poważne trudności z mówieniem, pisaniem, czytaniem. Konieczne są więc intensywne zajęcia z logopedą czy pedagogiem, aby takie deficyty wyrównać – mówi Dariusz Krysiak, pedagog z SOS Wioski Dziecięcej w Kraśniku.

Według raportu Centrum Badania Opinii Społecznej w ubiegłym roku rodzice wydali średnio 826 zł na wyprawkę dla jednego ucznia (to 14% więcej niż rok wcześniej). Blisko połowa polskich rodzin posyła dzieci na płatne zajęcia edukacyjne lub ogólnorozwojowe. To pokazuje, jak ogromne finansowe wyzwanie stoi przed rodzinami SOS. – Staramy się zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby dzieci nie musiały wstydzić się biedy, zaległości w nauce i aby mogły pójść do szkoły z podniesioną głową dodaje Wioletta Lewandowska, mama SOS z SOS Wioski Dziecięcej w Siedlcach.

Możemy pomóc Dzieciom z Wiosek Dziecięcych, wpłacając pieniądze na konto Stowarzyszenia: 07 1240 6247 1111 0000 4975 0683. Liczy się każda złotówka!

Akcja potrwa do końca października. Więcej informacji na stronie: www.wioskisos.org