aktum
| 9 czerwca 2017 ]

Gorejące ognisko – czerwcowe 2017

Tak jak w latach ubiegłych nie kończymy na majowych (pod hasłem „Ucieczka grzesznych”), ale proponujemy także nabożeństwa czerwcowe w przestrzeni miejskiej. Pierwsze w tym roku w środę 14 czerwca o godz. 19 przy krzyżu stojącym przed budynkiem na ul. Jagiellońskiej 62. Drugie: w środę 21 czerwca o godz. 19 przy kapliczce na zakręcie ul. Dzikiej (w pobliżu Ronda Radosława, obok Babka Tower).

Po modlitwie będzie czas na rozmowę w pobliskiej knajpce.

czerwcowe-kwadrat-2017

Poniżej przypominamy, o co chodzi:

Kapliczki warszawskie cieszą się nieustająco powodzeniem jako ciekawostka i element folkloru miejskiego. Doczekały się albumu na swój temat, a ich zbiór katalogowany jest w internecie. Nieporadne często i kostropate figury Maryi i Chrystusa, które wciąż jeszcze znajdziemy np. na praskich podwórkach, budzą rozbawienie, a nieraz wzruszenie. Można by urządzić sobie spacer po Warszawie ich śladem.

Proponujemy jednak co innego. Sięgamy do ich podstawowego sensu i przeznaczenia. Oglądamy zdjęcia dawnych mieszkańców Warszawy zgromadzonych na wieczornej modlitwie przy swojej kapliczce i jesteśmy poruszeni. Przypominamy sobie, że kapliczki służyły kiedyś do tego, by się przy nich modlić. I przekonani jesteśmy, że cały czas to właśnie jest ich najlepsze zastosowanie, także w ruchliwym mieście.

Śmiało dołączajcie! To nie jest spotkanie tylko dla naszych krewnych i znajomych.

Fotorelacje z poprzednich lat:
Czerwcowe 2016
Czerwcowe 2015
Czerwcowe 2014