dzialamy
| 25 sierpnia 2015 ]

Gorejące ognisko – fotorelacja

Prezentujemy zdjęcia z tegorocznych czerwcowych organizowanych przez Dywiz pod hasłem „Ucieczka grzesznych” przy warszawskich kapliczkach. Przypominamy też, czemu postanowiliśmy zaprosić warszawiaków na taką modlitwę. Tych, którzy nadal chcą razem z nami budować wertykalnie i horyzontalnie, zamiast tkwić w abstrakcjach, wirtualu i fantomach, zapraszamy na comiesięczne spotkania na Mszy i po Mszy, czyli „Jedno z drugim”.

Czerwcowe 12 czerwca w podwórku kamie­nicy przy Al. Jero­zo­limskich 49

Czerwcowe 12 czerwca 2015

Czerwcowe 12 czerwca 2015

Ewa Kiedio z „Dywizu”, wypowiedź dla „Gazety Wyborczej”: Mówi się sporo o tym, że życie w mieście sprzyja anonimowości, jest nastawione na indywidualizm. Chcielibyśmy to przełamywać. Nabożeństwa majowe i czerwcowe, na które zapraszamy warszawiaków, w jakimś stopniu pełnią tę funkcję [zob. cały artykuł w GW].

Czerwcowe 19 czerwca pod kapliczką przy ul. Dzi­kiej

Czerwcowe 19 czerwca 2015

Czerwcowe 19 czerwca 2015

Ewa Karabin z „Dywizu”, wypowiedź dla „Gościa Niedzielnego”: Kapliczki to naturalne miejsce modlitwy w plenerze, także w ruchliwym mieście. Sięgamy do ich podstawowego sensu i przeznaczenia. Nie tworzymy żadnego ekskluzywnego środowiska. Po prostu razem powierzamy się Bogu i czerpiemy radość ze wspólnie spędzonego czasu [zob. cały artykuł w GN].

Czerwcowe 24 czerwca pod kapliczką na skrzy­żo­wa­niu ul. Rej­tana i Sandomierskiej

Czerwcowe 24 czerwca 2015

Czerwcowe 24 czerwca 2015

Ewa Kiedio z „Dywizu”, wypowiedź dla „Gazety Wyborczej”: Wierzę, że także w tej drugiej, kawiarnianej części jesteśmy razem z Bogiem. Przecież spotkanie z Nim trwa stale, nie tylko w tym, co jest modlitwą w ścisłym sensie tego słowa. To bardzo istotne, żebyśmy nie zamykali Boga tylko w kościele, ale mieli świadomość Jego obecności w naszej codzienności, w najbanalniejszych, najbardziej przyziemnych rzeczach. [zob. cały artykuł w GW].

Czerwcowe 30 czerwca przy figu­rze Jezusa Miło­sier­nego w parku Moczy­dło

Czerwcowe 30 czerwca 2015

Czerwcowe 30 czerwca 2015

SONY DSC

Fot. Marcin Kiedio