aktum
| 26 maja 2013 ]

Jedno z drugim – spotkanie 6

Najbliższy termin naszego spotkania na Mszy i po Mszy, czyli „Jedno z drugim”, to wtorek 28 maja, Eucharystia o godz. 19.00 w warszawskiej archikatedrze (ul. Kanonia 6). Po Mszy – która nie jest specjalną Mszą na tę okoliczność, tylko „zwykłą” Mszą parafialną – trzeba wypatrywać dywizowej ekipy przed kościołem i śmiało dołączać. Poniżej przypominamy, o co chodzi.

Środowiska katolickie wydają się obecnie tak zantagonizowane, że można by się zastanawiać, czy aby wciąż jesteśmy w jednym Kościele. Jako drogę wyjścia z tej sytuacji Dywiz zaproponował wspólny udział we Mszy świętej, a po niej swobodną rozmowę przy piwie/herbacie, pozwalającą wzajemnie się poznać i zobaczyć w sobie ludzi, a nie wrogów (tekst Ewy Kiedio „Kościół do podziału”). Chcielibyśmy w ten sposób spotykać się co miesiąc w warszawskiej archikatedrze.

Jak zwykle Dywiz łączy „jedno z drugim”, to i tamto − tym razem mszę i pójście na piwo. Mówiąc nieco archaicznie, dążymy też do tego, by być „jedno z drugim”, a więc w jedności z innymi. Zapraszamy tych, którzy Dywiz lubią, jak też tych, którzy nas nie cierpią.