aktum
| 9 lipca 2014 ]

Stare kino w plenerze

Filmowa Stolica Lata, czyli plenerowe seanse kinowe w wybranych warszawskich parkach, podczas 9. edycji przygotowała bardzo smakowitą propozycję dla wszystkich wielbicieli przedwojennego polskiego kina. W każdą sobotę od 28 czerwca do 30 sierpnia na Kępie Potockiej można oglądać klasykę polskiej komedii, leżąc na trawie.

Jeżeli macie słabość do amantów w niezapomnianym stylu Aleksandra Żabczyńskiego lub chcecie zobaczyć, jak Eugeniusz Bodo śpiewa „Seksapil to nasza broń kobieca”, nie możecie tego przegapić. Do końca wakacji będzie można zobaczyć jeszcze osiem filmów, m.in. Każdemu wolno kochać, Pani Minister tańczy, Jadzia, Piętro wyżej, Ja tu rządzę, Paweł i Gaweł, Manewry miłosne i Co mój mąż robi w nocy. To jedna z nielicznych okazji do delektowania się starym kinem na dużym ekranie.

Cykl „Przedwojenne polskie komedie” jest jedną z wielu propozycji filmowych, które można oglądać w ramach Filmowej Stolicy Lata aż w osiemnastu różnych miejscach w Warszawie. Pełny program seansów znajdziecie na stronie:
www.filmowastolica.pl