dzialamy
| 2 grudnia 2012 ]

Teologia z prądem

Teologia z prądem, czyli prowadzone przy piwie dyskusje o Bogu i Kościele – czy nie brzmi to szalenie Dywizowo? Inicjatywa zrodziła się w krakowskim duszpasterstwie „Beczka” i startuje już niebawem.

Mieszkańcy dużych miast, zwłaszcza Warszawy i Krakowa, nie mogą chyba narzekać na brak dyskusji panelowych, konferencji, wykładów podejmujących tematy związane z wiarą i Kościołem. Pełna sala i mówca za pulpitem to jednak formuła, która dla studentów, spędzających i tak większość swojego dnia na wykładach, może być dość odstraszająca. Wydaje się też, że nawet ci, którzy uwielbiają wszelkiej maści debaty, miewają niedosyt, jeśli chodzi o możliwość własnego wypowiadania się, wejścia w dyskusję, a nie tylko bycia jej słuchaczem. Wyjście z salek parafialnych, auli konferencyjnych i innych tego typu miejsc skłaniających do powagi i namaszczenia może otworzyć spotkania na zupełnie nowe rejony. Niewątpliwie – przy piwie inaczej się rozmawia.

Pierwsze spotkanie, którego gościem będzie o. Piotr Jordan Śliwiński, dotyczyć będzie tematu „Czy Kościół wszystko demonizuje?! Czyli o wróżbach, horoskopach i magii”. 13 grudnia, godz. 19, Klub pod Jaszczurami.