aktum
| 27 czerwca 2013 ]

Tran o Jonaszu

W piątek 28 czerwca w Warszawie zagra zespół Tran, w którym na gitarze operuje Marcin Kiedio z Dywizu. Argumentem, żeby się temu przysłuchać, jest jednak nie tylko to − uwagę przykuwa pomysł przedstawienia historii proroka Jonasza na sposób progresywny – tak w warstwie słownej, jak i dźwiękowej.

Zespół powstał z połączenia dwóch grup: Signal To Noise Ratio oraz The Majsters. Wykonuje autorską muzykę z pogranicza rocka, funky i world music. Z jednej strony rozbudowane części instrumentalne, z drugiej proste, wpadające w ucho melodie powodują, że twórczość grupy klasyfikuje się w nieistniejącym dotąd gatunku o nazwie progresywny punk. Niespotykana mieszanka intelektu z emocjami: to właśnie główna cecha Tranu, muzyki, która nie wszystkim smakuje, ale zawsze leczy.

Trzy utwory Tranu można przesłuchać na: http://tran.bandcamp.com/track/niniwa

Skład: Hubert Grzegorzewski − śpiew, instr. perkusyjne; Adam Wasążnik − śpiew, saksofon, instr. perkusyjne; Marysia Białota − instr. klawiszowe; Marcin Kiedio − gitara; Przemek Piłaciński − gitara; Łukasz Madaj − git. basowa; Przemek Zieliński – perkusja

Gdzie i kiedy: 28 czerwca 2013, 20:00, Warszawa, klub Wkręt, ul. Chełmska 21, bilet: 10 zł, tego wieczora zagrają także zespoły One Night Only i Bluester. Tran wystąpi jako ostatni.

Więcej o evencie na: https://www.facebook.com/events/539473992776778/