dzialamy
| 12 czerwca 2015 ]

Ucieczka grzesznych – fotorelacja

Jak było w tym roku na majowych organizowanych przez Dywiz pod hasłem „Ucieczka grzesznych” przy warszawskich kapliczkach, prezentują zdjęcia Marcina Kiedio. Przypominamy też, czemu postanowiliśmy zaprosić warszawiaków na taką modlitwę (teraz zapraszamy na czerwcowe pod hasłem „Gorejące ognisko”).

Majowe 8 maja pod kapliczką przy ul. Wło­ściań­skiej

SONY DSC

Majowe

Ewa Karabin z „Dywizu”, wypowiedź dla „Gościa Niedzielnego”: Przychodzimy, by wspólnie wzywać Chrystusa, za pośrednictwem Maryi. W maju kapliczki to naturalne miejsce modlitwy w plenerze, także w ruchliwym mieście. Sięgamy do ich podstawowego sensu i przeznaczenia. Nie tworzymy żadnego ekskluzywnego środowiska. Po prostu razem powierzamy się Bogu i czerpiemy radość ze wspólnie spędzonego czasu [zob. cały artykuł w GN].

Majowe 15 maja pod kapliczką w parku Zasława Malic­kiego

Majowe 2

Majowe 2

Majowe 2

Ewa Kiedio z „Dywizu”, wypowiedź dla „Gazety Wyborczej”: Mówi się sporo o tym, że życie w mieście sprzyja anonimowości, jest nastawione na indywidualizm. Chcielibyśmy to przełamywać. Nabożeństwa majowe i czerwcowe, na które zapraszamy warszawiaków, w jakimś stopniu pełnią tę funkcję [zob. cały artykuł w GW].

Majowe 22 maja pod kapliczką w parku Ska­ry­szew­skim

Majowe 3

Majowe 3

Majowe 3

Ewa Kiedio z „Dywizu”, wypowiedź dla „Gazety Wyborczej”: Wierzę, że także w tej drugiej, kawiarnianej części jesteśmy razem z Bogiem. Przecież spotkanie z Nim trwa stale, nie tylko w tym, co jest modlitwą w ścisłym sensie tego słowa. To bardzo istotne, żebyśmy nie zamykali Boga tylko w kościele, ale mieli świadomość Jego obecności w naszej codzienności, w najbanalniejszych, najbardziej przyziemnych rzeczach. [zob. cały artykuł w GW].

Majowe 27 maja w podwórku przy ul. Okrzei 30

Majowe 4

Majowe 4