aktum
| 8 maja 2017 ]

Ucieczka grzesznych – majowe 2017

Od początku maja otrzymujemy zapytania, czy w tym roku znowu Dywiz zaproponuje majowe pod warszawskimi kapliczkami. Odpowiadaliśmy: tak, oczywiście, szukamy terminu. Pierwsze tegoroczne majowe odbyło się w poniedziałek 15 maja o godz. 19.00 pod kapliczką przy ul. Marcinkowskiego 2 (róg Jagiellońskiej).

Na drugie w tym roku nabożeństwo zapraszamy w poniedziałek 29 maja o godz. 19.00 pod kapliczkę w Parku im. Żołnierzy Żywiciela, położoną przy ul. ks. Jerzego Popiełuszki.

Po modlitwie będzie czas na rozmowę w pobliskiej knajpce.

majowe-kwadrat-2017

Poniżej przypominamy, o co chodzi:

Kapliczki warszawskie cieszą się nieustająco powodzeniem jako ciekawostka i element folkloru miejskiego. Doczekały się albumu na swój temat, a ich zbiór katalogowany jest w internecie. Nieporadne często i kostropate figury Maryi i Chrystusa, które wciąż jeszcze znajdziemy np. na praskich podwórkach, budzą rozbawienie, a nieraz wzruszenie. Można by urządzić sobie spacer po Warszawie ich śladem.

Proponujemy jednak co innego. Sięgamy do ich podstawowego sensu i przeznaczenia. Oglądamy zdjęcia dawnych mieszkańców Warszawy zgromadzonych na wieczornej modlitwie przy swojej kapliczce i jesteśmy poruszeni. Przypominamy sobie, że kapliczki służyły kiedyś do tego, by się przy nich modlić. I przekonani jesteśmy, że cały czas to właśnie jest ich najlepsze zastosowanie, także w ruchliwym mieście.

Śmiało dołączajcie! To nie jest spotkanie tylko dla naszych krewnych i znajomych.

Fotorelacje z poprzednich lat:
Majowe 2016
Majowe 2015
Majowe 2014