dzialamy
| 19 marca 2014 ]

Wyzwanie książkowe

Podczas wczorajszego spotkania z cyklu „Jedno z drugim” temat zszedł w pewnym momencie na nasze aktualne lektury. I tak spontanicznie wyciągnęliśmy na stół wszystkie papierowe rzeczy, które mieliśmy w torbach. Publikujemy zdjęcie, bo stworzyła się z tego ciekawa układanka. Przypadkowo/nieprzypadkowo mieliśmy ze sobą akurat to, co buduje tożsamość „Dywizu”: Frassatiego, „Szare a piękne. Rekolekcje o codzienności” Zbigniewa Nosowskiego, „Życie duchowe w mieście” Evdokimova. Były też pisma bratnie i siostrzane oraz wielka literatura i wielka teologia, symbolizowane przez Ratzingera i Huellego. Wszelkie pretensje, że nie znalazły się tu Wasze własne książki i magazyny, uprzedzamy, zapewniając, że to przecież nie wszystko, co czytamy.

A w związku z pytaniem „Co czytacie teraz?” warto pamiętać o zabawie zaproponowanej jakiś czas temu internetowym światom przez Dawida Gospodarka. A szło to tak:

1. Nagraj, jak czytasz fragment książki.
2. Udostępnij.
3. Zaproś do zabawy trzech znajomych.
4. Możesz wymyślić kary dla osób, które się będą wymigiwać.

Wśród wytypowanych osób znalazła się Ewa Kiedio z „Dywizu”, przedstawiamy więc przykładowe nagranie. Swoją drogą, czy zgadniecie, kto napisał: „Każde z wielkich podstawowych pojęć nauki o Trójcy Świętej zostało kiedyś potępione; wszystkie te pojęcia zostały przyjęte jedynie poprzez ukrzyżowanie potępienia; maja one znaczenie jedynie, gdy jednocześnie są uznane za bezużyteczne, i tak, jako nieudolny bełkot – nic ponad to – zostają dopuszczone”? Odpowiedź w poniższym nagraniu. Podzielcie się z nami jednak informacją, czy udało Wam się zgadnąć, kto jest autorem tych słów, a jeśli nie, to komu je przypisaliście.