aktum
| 8 kwietnia 2013 ]

„Żydowskie Motywy” w Warszawie

23 kwietnia rusza 9. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego „Żydowskie Motywy”, na którym można obejrzeć najnowsze produkcje filmowe z całego świata, poruszające tematykę żydowską. W repertuarze festiwalowym m.in. dokument poświęcony rozwojowi tańca współczesnego w Izraelu („Let’s dance!”), historia utworu „Hava Nagila” („Hava nagila”), film o życiu potomków nazistów („Hitler’s children”) lub dokument o tym, jak odbudować imperium wódki na Ukrainie („How to re-establish a vodka empire”).

Żydowskie Motywy

Jerzy Tchórzewski/JestStudio.pl

Część z tych tematów zostanie także poruszona na debatach, które odbędą się w czwartek 25.04 o 18:00 oraz w sobotę 27.04 o 16:00 w budynku Muzeum Historii Żydów Polskich.

Gościem honorowym tegorocznej edycji jest wybitny pisarz oraz autor scenariuszy, Józef Hen. W ramach festiwalu będzie można obejrzeć retrospektywę filmów powstałych na podstawie jego dzieł: „Prawo i pięść”, „Nikt nie woła”, „Kwiecień” oraz „Don Gabriel”. W sobotę 27 kwietnia o godz. 19:00 w kinie Muranów odbędzie się spotkanie z Józefem Henem.

Festiwal trwa od 23 do 28 kwietnia 2013 r., wszystkie projekcje odbywają się w kinie Muranów w Warszawie.

 

 

 

Wstęp na wszystkie wydarzenia festiwalu (z wyłączeniem gali otwarcia oraz zamknięcia) jest bezpłatny.

Szczegóły: www.jewishmotifs.org.pl