4 min 3 lata

Z różnych przyczyn karmienie naturalne dziecka, które jest dla niego najlepsze, może nie być możliwe i wtedy z pomocą przychodzą wysokiej jakości mleka zastępcze. Jednym z chętniej wybieranych produktów w tej kategorii jest Bebilon Profutura, którego skład został opracowany w taki sposób, by mleko to jak najlepiej zastępowało kobiecy pokarm. Znaleźć je można w różnych wersjach, od 1 do 4. Sprawdź, czym różnią się warianty początkowe 1 i 2.

Bebilon Profutura 1 – mleko początkowe od urodzenia

Produkt ten został stworzony z myślą o sytuacjach, w których już od początku życia noworodka nie jest możliwe podawanie mu pokarmu mamy, na przykład ze względu na jego brak. W tym czasie potrzebne jest szczególnie wartościowe pożywienie. Natura zadbała o to sama, kiedy jednak nie ma możliwości naturalnego karmienia, Bebilon Profutura 1, bogate w cenne składniki odżywcze niezbędne właśnie w tym okresie, zastępuje mleko matki. Produkt ten został opracowany na jego wzór. Jeśli chodzi o skład, można w nim znaleźć optymalne wartości kluczowych składników, takich jak:

 • tłuszcz,
 • węglowodany (wraz z cukrami),
 • błonnik,
 • białko,
 • sól,
 • witaminy: A, D, E, K, C, niacyna, ryboflawina, tiamina, witaminy z grupy B, kwas foliowy i pantotenowy, 
 • składniki mineralne, m.in. sód, miedź, wapń, magnez, żelazo.

Cechą wyróżniającą to mleko spośród innych pokarmów zastępczych początkowych dostępnych na rynku jest obecność w składzie także wielonienasyconego kwasu tłuszczowego DHA.

Co istotne, produktu tego nie można wdrażać na własną rękę. Podawanie go dziecku musi być skonsultowane z lekarzem pediatrą.

Bebilon Profutura 2 – po 6. miesiącu życia

Podstawową różnicą między tymi dwiema wersjami mleka zastępczego Bebilon jest okres, w jakim mogą być stosowane. Wersja 1 przeznaczona jest do użytku od 1. dnia życia dziecka, a Bebilon Profutura 2 stworzone jest dla maluchów, które ukończyły 6. miesiąc życia. Tak jak poprzednia wersja, może być stosowane zarówno do pełnego karmienia, jak i dokarmiania niemowlęcia, na przykład w przypadku niewystarczającej ilości kobiecego pokarmu. Nadaje się też jako podstawa kaszek i kleików w czasie rozszerzania diety.

Podobnie jak Profutura 1, wersja 2 także została opracowana na wzór mleka matki. Skład jest przy tym skomponowany w taki sposób, by odpowiadał wszystkim potrzebom intensywnie rozwijającego się organizmu. Są to więc nie tylko substancje odżywcze w optymalnych ilościach, ale też między innymi:

 • kwas alfa-linolenowy, istotny dla rozwoju układu nerwowego,
 • wspierający wzrok kwas DHA,
 • ważne dla metabolizmu energetycznego ryboflawina i kwas pantotenowy,
 • budujące odporność witaminy C, A i D.

Optymalne żywienie dla zdrowia

Pokarm matki jest zdecydowanie najlepszy dla dziecka, jednak dobrej jakości mleka zastępcze również są w stanie zapewnić prawidłowy rozwój i zadbać o organizm noworodka oraz niemowlęcia na wszystkich poziomach. Wybierz taki produkt z uwagą, by mieć pewność, że dostarczasz swojemu maluchowi wszystkich potrzebnych składników i dbasz o jego zdrowie.