4 min 3 lata

Jak wiadomo, mleko matki jest dla dziecka najwartościowszym pokarmem, którego nie da się w pełni zastąpić. Dobre produkty zastępcze jednak mocno je naśladują, dzięki czemu możliwe jest zaspokojenie potrzeb dziecięcego organizmu na satysfakcjonującym poziomie i zadbanie o jego zdrowie. Do chętniej wybieranych artykułów tego rodzaju należy mleko Bebilon Profutura. Sprawdź, jakie ma właściwości.

Bebilon Profutura – kiedy i dla kogo?

Ten środek spożywczy specjalnego przeznaczenia żywieniowego został stworzony z myślą o sytuacjach, w których nie jest możliwe karmienie naturalne, czy to z powodu braku pokarmu, chorób, alergii dziecka, czy preferencji matki, bądź jest ono niewystarczające. Mleko to nadaje się zatem zarówno do żywienia całkowitego, jak i dożywiania – gdy naturalnego pokarmu jest zbyt mało lub zachodzi potrzeba wzbogacenia diety o określone składniki.

Bebilon Profutura występuje przy tym w odmiennych wariantach, stworzonych z myślą o dzieciach w różnym wieku.

Są to:

  • 1 – od pierwszych dni życia,
  • 2 – po 6. miesiącu życia,
  • 3 – po 1. roku życia,
  • 4 – po 2. roku życia.

Oczywiście począwszy od wariantu 2, można wykorzystywać mleko do przyrządzania różnego rodzaju posiłków, jak kleiki, kaszki itp.

Istotne jest przy tym, że produkt ten jako środek specjalnego żywienia, powinien być stosowany pod kontrolą lekarza pediatry. Zwłaszcza wersja 1 musi być wdrożona po konsultacji ze specjalistą. Nie można podawać tego pokarmu dziecku na własną rękę.

(Nie)zwykłe mleko

Sytuacji, w których nie jest możliwe karmienie naturalne czy też zachodzi potrzeba jego wsparcia, jest wiele, więc na rynku znaleźć można duży wybór mlek zastępczych. Nie wszystkie jednak są wyspecjalizowane jak Profutura. Ma ono starannie opracowany skład. Celem producenta było jak najwłaściwsze zastąpienie mleka matki, nad którym prowadzono wieloletnie badania. Ich efektem jest powstanie produktu ze składem maksymalnie zbliżonym do naturalnego pokarmu.

Natura zmienia cechy kobiecego pokarmu zależnie od fazy rozwoju dziecka i takie też rozwiązanie zastosowano w produktach Bebilon Profutura. Różnią się one składem i działaniem, zapewniając dzieciom optymalne dawki składników odżywczych, witamin i minerałów, a także innych substancji istotnych na poszczególnych etapach rozwoju, od pierwszego dnia życia aż do wieku dziecięcego. Podawanie tego pokarmu jest więc nie tylko sposobem na zaspokojenie głodu, ale też na wspieranie zdrowia. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu w poszczególnych wariantach składników kluczowych w danym okresie rozwoju, w dodatku w optymalnych, ściśle wyliczonych dawkach.

Zdrowe żywienie od pierwszych dni życia

Pokarm dla małego dziecka musi zaspokajać wszystkie potrzeby jego niezwykle intensywnie rozwijającego się organizmu. Mając to na uwadze, trzeba wybrać mleko, które nie tylko zapewnia energię i odżywia organizm, ale też dba o odporność, prawidłowy rozwój układu nerwowego, wzroku czy kośćca. Mleka zastępcze Bebilon mają takie właściwości, dlatego cieszą się dużym zaufaniem rodziców i pediatrów.