Chart — dla jakiego opiekuna?
3 min 7 miesięcy

Niezwykle szybki i elegancki, obdarzony umiejętnością skupienia i zmysłem obserwacji, bohater artykułu jest jednym z najbardziej interesujących czworonogów. Chart, bo o reprezentantach tej rasy mowa, może być doskonałym towarzyszem dla osób aktywnych, a jego historia i cechy charakterystyczne z pewnością przyciągną uwagę największych miłośników psów. Poznaj go teraz!

Wyjątkowy charakter charta

Warto zacząć od podkreślenia faktu, że chart , znany również jako greyhound, to jedna z najstarszych ras psów — jej historia sięga kilku tysięcy lat! Jest wyjątkowo oddanym, czułym i łagodnym psem, a jednocześnie bardzo niezależnym. Ceni sobie spokój i ciszę, nie jest zbyt głośny ani agresywny. Wymaga jednak dużo ruchu — uwielbia biegać i zabawiać się na świeżym powietrzu.

Idealny opiekun dla charta

Z powodu swojego unikalnego charakteru i potrzeb, greyhound nie jest psem dla każdego. Wybór tej rasy powinieneś rozważyć tylko wtedy, gdy wyróżniają Cię:

  • aktywny styl życia — greyhound to pies o dużym zapotrzebowaniu na ruch. Wymaga codziennego, intensywnego wysiłku fizycznego, dlatego idealny opiekun powinien mieć aktywny styl życia i cieszyć się spędzaniem czasu na świeżym powietrzu;
  • cierpliwość i spokój — psy tej rasy są niezależne i mogą potrzebować więcej czasu na nauczenie się nowych rzeczy. Właściciel powinien mieć dużo cierpliwości i zadbać o to, by pupil był tresowany w spokojny sposób.
  • brak małych dzieci lub innych zwierząt — członkowie rasy greyhound nie zawsze dobrze tolerują innych domowników. W ich domu nie powinno być zatem małych dzieci ani innych czworonogów.

Niezwykły towarzysz dla osób aktywnych

Pies rasy chart jest doskonałym towarzyszem dla aktywnych osób, które cenią niezależność i indywidualizm swojego psa, ale jednocześnie są w stanie poświęcić mu wystarczająco dużo czasu na ćwiczenia i zabawę. Choć nie jest to rasa dla każdego, z odpowiednim opiekunem jej przedstawiciele mogą stać się wspaniałymi i wiernymi przyjaciółmi.