Co może zaproponować adwokat z Gliwic prowadzący rozwody?
3 min 7 miesięcy

Sprawy rozwodowe należą do najczęstszych spośród wszystkich postępowań sądowych —  niestety w ten sposób kończy się znaczna liczba małżeństw w Polsce. Z tego też powodu dostępność usług adwokatów zajmujących się rozwodami jest bardzo dobra. Sprawdź, co może zaproponować taki specjalista z Gliwic.

Adwokat do rozwodu w Gliwicach —  kompletne usługi

Postępowanie rozwodowe nie zawsze wygląda tak samo, wobec czego zakres usług i podejmowane działania mogą być różne. Zręczny i doświadczony adwokat jest w stanie szybko reagować na zmieniające się okoliczności, a także proponować odpowiednie rozwiązania. Kiedy na przykład małżonkowie są ze sobą silnie skonfliktowani, a jednocześnie chcieliby szybko doprowadzić postępowanie do finału (co wiąże się też z mniejszymi kosztami całego przedsięwzięcia), może zaproponować im mediacje przedsądowe. To dobry sposób na znalezienie płaszczyzny porozumienia, np. co do orzekania o winie, podziału majątku i opieki nad dziećmi, dzięki czemu postępowania na sali sądowej będą przebiegać sprawniej, a decyzje zapadać szybciej.

Poza tym prowadzący w Gliwicach rozwody adwokat proponuje wszystkie niezbędne działania, od momentu napisania pozwu rozwodowego i złożenia go w sądzie, bądź odpowiedzenia na otrzymany pozew, aż po orzeczenie rozwodu w sądzie. Zajmie się też postępowaniami dotyczącymi podziału wspólnego majątku oraz opieki nad dziećmi, jeśli para je posiada. Można zatem powierzyć mu całość spraw związanych z postępowaniem. Co ważne, może też zająć się kontaktami z drugą stroną, tak, by jego klient nie musiał mieć z nią styczności —  a nawet pojawiać się na sali sądowej. Bywa to przydatne w sytuacji silnych konfliktów czy na przykład kiedy jedna ze stron była ofiarą przemocy i nie chce mieć styczności ze swym oprawcą.

Niezbędna pomoc

Wynajęcie prawnika do rozwodu z punktu widzenia prawa nie jest niezbędne, ale prawie nikt nie decyduje, by nie skorzystać ze specjalistycznej pomocy. Rozwód jest zbyt poważnym postępowaniem aby podejmować takie ryzyko.