Co powinna zapewniać dobra odżywka do włosów kręconych?
4 min 3 miesiące

Pielęgnacja pasm musi być dopasowana do ich rodzaju i aktualnego stanu. Panie posiadające włosy kręcone mają jednak ułatwione zadanie —  wiadomo, że taki typ zawsze wiąże się z suchością. Pielęgnacja loków i fal musi zatem opierać się przede wszystkim na silnym odżywianiu, a także na podkreślaniu naturalnego skrętu, na czym zależy wielu kobietom. Dowiedz się, czego należy spodziewać się po dobrej odżywki do takiego typu włosów.

Przede wszystkim odżywianie

Włosy kręcone, czy to fale, czy mocno skręcone sprężynki, są z natury suche i wysokoporowate, pielęgnacja musi zatem opierać się na silnym odżywianiu i wygładzaniu. Jest to niezbędne, gdyż brak odpowiedniej dbałości o takie pasma będzie miał skutki w postaci utraty ładnego kształtu —  zamiast miękkich fal czy uroczych sprężynek czupryna zacznie przypominać kopę siana. Poza tym suche włosy kruszą się i łamią, co oznacza zarówno ich kiepski wygląd, jak i brak możliwości zauważenia przyrostu, co będzie ważne dla pań marzących o długich pasmach.

Problem z odżywianiem włosów tego rodzaju polega jednak na tym, że często idzie to w parze z ich obciążeniem oraz rozprostowaniem. Jeśli celem nie jest wyprostowanie kręcących się włosów, a przeciwnie, podkreślenie ich skrętu, niezbędna będzie specjalna odżywka do włosów kręconych , która da efekt odżywionych, sprężystych, lśniących fal czy loków. Oczywiście jednak nie wszystkie produkty tego rodzaju dostępne na rynku dadzą tak samo dobre efekty.

Jaką odżywkę do włosów kręconych wybrać?

Jeśli chce się być w pełni zadowoloną z działania wybranego preparatu, trzeba postawić na produkt o odpowiednim składzie, przeznaczony do pasm wysokoporowatych, który będzie je intensywnie odżywiał oraz domykał ich łuski. Pozwoli to uzyskać gładkość pasm i ich piękny połysk, dzięki czemu od razu będą wyglądać lepiej i zdrowiej. Domknięte łuski to też jednak większa odporność na zniszczenia.

Świetnym wyborem są naturalne preparaty, bogate w wyciągi roślinne, na przykład owocowe i oleje. Ze względu na ich skuteczność sięgają po nie nie tylko osoby zorientowane ekologicznie czy weganie —  choć takich konsumentów jest coraz więcej.

Piękne włosy na wyciągnięcie ręki

Każdy może mieć piękne włosy, trzeba tylko o nie dbać, stosując dobrze dobrane, wysokiej jakości produkty. Efektem stosowania dobrej odżywki będzie zachwycająca burza fal lub loków!