Czy w sklepach można znaleźć dobrze wyposażony zestaw do szycia?
3 min 12 miesięcy

Kupując dowolne urządzenie szyjące do użytku domowego z myślą o uszyciu firan, skróceniu spodni czy tworzeniu odzieży dla siebie i rodziny, warto od razu pomyśleć o drobnych akcesoriach, bez których nawet profesjonalista niewiele zdziała. Nie muszą to być drogie gadżety, wystarczy, że będą funkcjonalne. Chcesz dowiedzieć się, o czym mowa? Przeczytaj artykuł.

O czym powinna pamiętać każda osoba rozpoczynająca przygodę z krawiectwem?

Rozwijanie pasji do krawiectwa daje mnóstwo satysfakcji i pozwala na personalizację strojów. Warto pamiętać, że dobrana do umiejętności i potrzeb maszyna to jeszcze nie wszystko. Zarówno początkujący, jak i zaawansowany krawiec potrzebują kilku ważnych akcesoriów, które umożliwią i ułatwią zdjęcie miary, skrojenie materiału, przygotowanie poszczególnych elementów do zszycia, a także ochronią przed zranieniem.

Jakie akcesoria do szycia wybrać na początek?

Stając przed wyzwaniem, jakim jest projektowanie, szycie i wykańczanie różnych projektów, należy zaopatrzyć się w drobne, acz ważne, gadżety i akcesoria. Trudno wyobrazić sobie dopasowanie ubioru do figury czy uszycie nawet zwykłej firany bez dokonania pomiarów, dlatego już na samym początku potrzebna będzie miarka krawiecka. Przyda się też zwykła linijka, aby równo nanieść pomiar na materiał. No właśnie, jak to zrobić, aby nie pobrudzić tkaniny? Do tego celu krawieckie. Kiedy już linie zostaną zaznaczone, potrzebne będą ostre nożyczki krawieckie. Jest to absolutne minimum, jeśli chodzi o przybory dla adeptów krawiectwa. 

Gdzie szukać narzędzi i przyborów krawieckich?

Każdy dobry sklep internetowy oferujący maszyny do szycia ma również w sprzedaży niezbędne akcesoria. Można tam też kupić niejeden atrakcyjny  zestaw do szycia , sprawdzający się u początkujących i u profesjonalistów. Wiele z nich skomponowanych jest przez polską markę Łucznik. Ich zawartość może być różna, ale najchętniej nabywany zawiera:

  • nożyczki krawieckie,
  • szpilki,
  • olej wazelinowy do maszyny,
  • wosk,
  • obcinaczki do nitek,
  • centymetr krawiecki,
  • 5 plastikowych szpulek,
  • igły do szycia ręcznego w różnym rozmiarze,
  • białe i czarne nici do szycia ręcznego i maszynowego,
  • igły półpłaskie do jeansu, materiałów rozciągliwych i uniwersalne.

Osoby wykonujące różne prace, potrzebujące specjalistycznych stopek, także się nie zawiodą, ponieważ na rynku są dostępne zestawy stopek i igieł do różnych zastosowań.

Jak znaleźć dobry zestaw?

Nie ma znaczenia, czy jesteś profesjonalistą, czy zaczynasz przygodę z szyciem, poszukaj sklepu z potrzebnymi Ci akcesoriami.