3 min 2 lata

Choć największą popularność miały, kiedy pojawiły się na rynku, obecnie wracają do łask i wciąż cieszą się dużym zainteresowaniem. Tapety 3D świetnie nadają się do gustownego i praktycznego urządzenia pomieszczeń. Poza ładnym wyglądem mają wiele innych zalet. Ważne jednak, by zostały odpowiednio dobrane. Sprawdź nasze porady zanim zrobisz zakupy!

Tapety 3D do salonu – wybierz to, co najbardziej lubisz!

Dzięki temu, że tapety 3D do salonu dostępne są w wielu różnych wariantach, nie trzeba iść na kompromis w poszukiwaniu odpowiedniego modelu do swojego mieszkania. Różnorodna kolorystyka, motywy graficzne czy wykorzystane fotografie sprawiają, że klienci naprawdę mają szerokie możliwości wyboru. Bez trudu można znaleźć idealny wariant do swojego domu.

Warto zatem kierować się tym, co się lubi, szukać wzorów wedle swojego gustu. Dobrze jest postawić na fototapety przedstawiające to, co pomaga w relaksie, daje zastrzyk pozytywnej energii (np. motywy górskie, leśne, morskie, łąki kwietne lub wielkomiejskie widoki), by zaaranżować strefę, w której w przyjemnych warunkach odpocznie się po pracy.

Małe wnętrze? Nowoczesne tapety 3D je powiększą!

Wiele osób boryka się z problem małego salonu. Z niewielkim metrażem nie da się nic zrobić, ale przestrzeń można skutecznie powiększyć optycznie. Rozsądnie dobrane nowoczesne tapety 3D mogą stworzyć złudzenie dużo większej ilości miejsca. W tej roli najlepiej sprawdzają się produkty z dostrzegalnym efektem głębi.

Skuteczne będą wszystkie zdjęcia z wyraźnym pierwszym planem i rozciągającym się (i zmniejszającym) tłem, jak np.: wydłużające się molo, leśna droga, różnego rodzaju tunele czy korytarze. Chodzi o widok z otwartą perspektywą.

Dopasuj tapetę 3D do stylu wnętrza

Kolejnym ważnym aspektem jest dopasowanie elementu dekoracyjnego do stylu, w jakim zostało wykończone wnętrze. Jeśli pomieszczenie zaaranżowano zgodnie z założeniami nurtu rustykalnego, dobrze będzie postawić na motywy wiejskie. W salonach modernistycznych sprawdzą się np. wzory abstrakcyjne, a w skandynawskich – zdjęcia jasne, które mogą przedstawiać np. las we mgle lub ośnieżone szczyty górskie.

Wybieraj rozsądnie, stwórz przyjazną strefę relaksu!

Warto zadbać o to, by pomieszczenia, w których przebywa się na co dzień, wyglądały ładnie. Stworzenie takich stref ułatwi odpoczynek. Dobrze sprawdzają się tapety 3D, ale należy je rozsądnie dobrać. Żeby osiągnąć pożądany efekt, trzeba przy ich kupowaniu kierować się swoim gustem, stylem, w jakim wykończono salon, a także warunkami przestrzennymi.