3 min 2 lata

Właściciele pojazdów, którym zależy na tym, by zwiększyć ich żywotność, powinni przede wszystkim zadbać o zabezpieczenie aut przed czynnikami atmosferycznymi, które przyczyniają się do procesów korozyjnych. Najtańsze, a jednocześnie wysoce funkcjonalne są garaże ze stali. Zobacz, jakie są ich zalety oraz wady.

Garaż blaszany – zalety

Obiekty metalowe należą do najczęściej wybieranych przez klientów. Olbrzymia popularność takich konstrukcji wynika z wielu zalet, na jakie może liczyć inwestor. Jakie korzyści zapewnia blaszak?

Niskie ceny i brak formalności

Zdecydowanie największymi atutami, jakie wyróżniają garaże blaszane, są ich niskie ceny. Na zakup tego typu obiektu może sobie pozwolić niemal każdy. Kosz inwestycji zazwyczaj oscyluje w okolicach trzech tysięcy złotych za model o powierzchni do 35 m2. Co więcej, w przypadku takiego metrażu, nie ma konieczności występowania o pozwolenie na budowę.

Stabilna konstrukcja

Profesjonalne firmy dbają o to, by wykonać stabilne podłoże, które zapewni możliwość osiągnięcia niezachwianej konstrukcji. Betonowy fundament wyrówna powierzchnię i stworzy warunki do mocnego przymocowania obiektu.

Szeroki wybór

Klient ma duże możliwości wyboru. Oferowane są modele jedno- oraz dwustanowiskowe. Dzięki temu każdy znajdzie idealną propozycję dla siebie. Decydować można również między rodzajem dachu oraz sposobem uchylania drzwi. Warto też przemyśleć, jaki kolor powinien mieć garaż, by pasował do otoczenia. Olbrzymią zaletą blaszaków jest fakt, że mogą być pomalowane farbą o dowolnej barwie z palety RAL.

Funkcjonalność i wytrzymałość

Tego typu konstrukcje chronią pojazdy przed kontaktem z deszczem i śniegiem, a tym samym chronią przed szkodliwym działaniem wilgoci. Dzięki temu znacznie zredukowane zostaje ryzyko powstawania rdzy.

Wady blaszaków

Tanie garaże blaszane mają też pewne wady, ale nie wpływają one na ich funkcjonalność. Blacha nie chroni w pełni przed przepuszczaniem chłodu. Na szczęście można z tym sobie poradzić. Wystarczy zainwestować w dodatkowe docieplenie, by zapewnić bezpieczniejsze warunki dla pojazdów oraz przechowywanych urządzeń.

Wybierz profesjonalną firmę i ciesz się wysoką jakością!

Stawiając na stalowe modele, dużo oszczędzisz. Musisz jednak zachować ostrożność przy wyborze producenta. Zdecyduj się na współpracę z podmiotem, który stosuje wysokiej jakości, wytrzymałe materiały, a monterzy słyną z dokładnego przeprowadzania prac. Korzystanie z usług fachowców pozwoli na długo cieszyć się funkcjonalną konstrukcją.