Jak może wyglądać palenisko ogrodowe?
3 min 8 miesięcy

Ogień, czy to w formie kominka, czy palonego w czasie imprez pod chmurką ogniska, zawsze zaprowadza wyjątkowy klimat i nastraja pozytywnie. Wiele osób chce zatem z niego korzystać, ale nie zawsze wydaje się to proste. Rozpalenie ogniska trudne nie jest, ale jak znaleźć odpowiednie miejsce na swej posesji, by zapewnić sobie relaks, a jednocześnie estetyczny wygląd przestrzeni po jego zgaszeniu? Rozwiązaniem może być specjalne palenisko ogrodowe. Poznaj je bliżej!

Po co palenisko ogrodowe?

Płonące, np. w ogrodzie, ognisko wygląda świetnie —  strzelające w górę płomienie, sypiące się iskry —  to wszystko czyni świetne wrażenie. Czar jednak pryska kiedy ogień wygasa. Pozostająca na drugi dzień kupka popiołu i spalonej wokół trawy nie zdobi przestrzeni, dlatego wiele osób rezygnuje z uroku ognia. Czy to jednak konieczne? Zdecydowanie nie i nie trzeba zamieniać go na przykład na ogrodowy ogrzewacz gazowy. Lepszą opcją będzie palenisko ogrodowe, wykonane z wytrzymałego metalu i niezwykle estetyczne. Tworzy ono ograniczoną przestrzeń do palenia ognia, łącząc w sobie bezpieczeństwo, nowoczesny wygląd i tradycyjny urok ognia. Może znaleźć się w różnych miejscach —  na otwartej przestrzeni na posesji, w ogrodzie czy nawet na tarasie —  pozwala na to wysokie bezpieczeństwo. W dodatku ognia nie trzeba stale kontrolować.

Różne formy paleniska

Producenci dostarczający tego rodzaju artykuły mają na uwadze pełne zadowolenie swych klientów, dlatego dają do wyboru wiele modeli. Większość z nich jednak ma bardzo nowoczesny charakter, dzięki czemu zdobią przestrzeń, bez względu na to, czy akurat są w nich płonące polana, czy też ogień jest wygaszony. Do wyboru są różne formy, jak płaskie palenisko ogrodowe przypominające stolik, gdzie polana znajdują się na wierzchu, czy powyginane w różne kształty modele, przywodzące na myśl kosze, stanowiące skuteczne ograniczenie dla płonącego wewnątrz ognia. Jeśli zaś kogoś taki asortyment nie satysfakcjonuje, może zlecić wykonanie paleniska według własnego pomysłu i projektu.

Magiczny blask ognia

Nie trzeba wyjeżdżać w plener, by móc rozkoszować się blaskiem ognia i trzaskiem płomieni. Zaopatrz się w palenisko i korzystaj z niego podczas letnich wieczorów —  spotkań ze znajomymi czy relaksu w przydomowym ogrodzie albo na tarasie. Produkt będzie zdobił przestrzeń nawet po zgaszeniu ognia!