2 min 2 lata

Dobór ozdób do domu jest istotną kwestią. Do często pomijanych akcesoriów, jakie powinny znaleźć się przy wejściu, należy mata przed drzwi. Jak ją dobrać, by spełniała odpowiednio swoje zadanie, a z drugiej strony – zachęcała do przekroczenia progu? Przeczytaj tekst już teraz!

Odpowiednie wymiary

Jednym z głównych parametrów, na jaki warto zwrócić uwagę przy zakupie, są wymiary. Zazwyczaj w sklepach dostępne są produkty o bokach 40×60 i 90×60. Nie zawsze jednak spełniają one potrzeby swoich właścicieli. Dlatego dla wielu osób dobrym pomysłem jest wycieraczka na wymiar. Świetnie się spisze np. na podeście wejściowym lub przy dwuskrzydłowych drzwiach. Warto pamiętać, że liczą się nie tylko długości boków, ale i grubość, która może mieć od 3 do nawet 28 mm.

Właściwy materiał

Druga rzecz, na jaką trzeba zwrócić uwagę przy zakupie, to materiał, z jakiego wykonano maty. Do najpopularniejszych modeli należy wycieraczka wejściowa gumowa. Zwykle tania, a dzięki specjalnym wypustkom dobrze zbiera brud i wodę z butów. Ciekawą alternatywę dla tradycyjnych rozwiązań stanowi kokos. Produkt wykonany z jego włókna jest ekologiczny, odpowiednio szorstki, więc świetnie oczyszcza obuwie, a do tego doskonale się prezentuje.

Zwróć uwagę na design wycieraczki

A skoro o wyglądzie – taki produkt powinien zachęcać do przekroczenia progu domu. Wycieraczka z włókna kokosowego, jak i gumowa, przyjmuje najróżniejszą formę. Część z nich przywita Cię i Twoich gości napisem powitalnym. Inne – efektownym wzorem. Pamiętaj, by przy wyborze takiego elementu dopasować go do otoczenia.