3 min 2 lata

Osoby, które mieszkają w domu i dysponują powierzchnią użytkową na zewnątrz, powinny pomyśleć o postawieniu zadaszonego pomieszczenia do przechowywania samochodu lub niezbędnych narzędzi. Takie rozwiązanie zmniejsza ryzyko kradzieży, a także zabezpiecza pojazd przed działaniem warunków atmosferycznych. Jaki garaż wybrać? Sprawdź!

Garaż blaszany to uniwersalna propozycja

Najczęściej wybierany przez klientów jest garaż blaszany. To konstrukcja uniwersalna, która sprawdzi się niemal w każdym miejscu. Ceny takich obiektów są bardzo niskie, a ich budowa (do 35 m2) nie wymaga uzyskania pozwolenia. Kolejnym atutem jest również wyjątkowo szybki montaż. Jest to zatem świetna propozycja dla tych, którym zależy na czasie i nienadwyrężeniu domowego budżetu.

Blaszak dostosowany do potrzeb

Klienci, którzy decydują się na takie rozwiązanie, mają szerokie możliwości w zakresie wyboru kształtów i funkcjonalności obiektów. Blaszak może mieć różnie zagospodarowaną przestrzeń. Dla przykładu, w przypadku osób mających więcej niż jeden samochód, świetnie sprawdzą się modele dwustanowiskowe. Duży wybór dotyczy też rodzaju zamontowanych drzwi oraz sposobu ich otwierania. Należy też zdecydować, czy postawić na dach płaski, czy skośny.

Profesjonalnie wykończone konstrukcje metalowe

Żeby garaż, którego ściany stanowi blacha, był funkcjonalny, musi być odpowiednio wykonany. Chodzi zarówno o profesjonalne przygotowanie podłoża oraz montaż, jak i zastosowanie najlepszych materiałów. Jeśli wybierasz garaże blaszane, sprawdź, jakie metalowe tworzywo stosuje producent. Zdecydowanie najwytrzymalsza jest ocynkowana stal.

Kolejny aspekt to fundament, na którym stanie konstrukcja. Unikaj modeli, które instalowane są bezpośrednio na ziemi, bo nie będą stabilne. Najlepiej sprawdza się wylewka betonowa, do której można sprawnie i trwale przymocować obiekt.

Dowolny kolor

Plusem konstrukcji metalowych jest możliwość spersonalizowania ich wyglądu. Klient ma szansę nie tylko wskazania kształtu, ale też farby, jaką firma powinna nanieść na blachy. Wybrać można dowolny kolor z palety RAL. Najczęściej stosowane są techniki malowania proszkowego, które zapewniają dokładne krycie i stworzenie jednolitej powierzchni.

Postaw na tanie garaże blaszane

Zakup stalowego garażu to najlepsza decyzja dla osób, które chcą chronić pojazd przed destrukcyjnym działaniem wilgoci, a jednocześnie nie przepłacać. Warto znaleźć firmę, która stosuje wytrzymałe materiały i zapewnia wysoką jakość. Zanim podpiszesz umowę, sprawdź zatem opinie o podmiocie.