Jakie usługi świadczy agencja AC Porath?
3 min 7 miesięcy

Na terenie Gdyni mieści się agencja, świadcząca usługi doradcze dla przewoźników oraz spedytorów. Firma sprawdza, czy działalność klienta jest zgodna z procedurami obowiązującymi w państwach, do których eksportowane są towary, a także pomaga w przygotowaniu wszystkich dokumentów, wymaganych podczas odprawy i kontroli celnej. Zakres współpracy jest zawsze dopasowywany indywidualnie do potrzeb oraz branży obsługiwanego klienta. Sprawdź, jakie są najważniejsze korzyści ze skorzystania z usług agencji celnej. 

Do kogo skierowana jest oferta gdyńskiej agencji celnej AC Porath?

Firma świadczy usługi doradcze oraz zapewnia wsparcie poprzez kompleksową organizację wszystkich procedur (od przygotowania pełnej dokumentacji wymaganej podczas odprawy i kontroli, aż po dostawę towaru do urzędu celnego przeznaczenia). Agencja AC Porath współpracuje z:

  • przewoźnikami (obsługa ruchu tranzytowego w UE oraz w innych krajach),
  • spedytorami i logistykami (m.in. pomoc w uzyskaniu certyfikacji AEO-C oraz AEO-S),
  • B2B (doradztwo i reprezentowanie klienta przed organami celnymi.

Gdyńska agencja prowadzi również Akademię Celną, organizując specjalistyczne szkolenia dotyczące takich zagadnień jak m.in. AEO, status celny, pochodzenie oraz klasyfikacja towarów do kodów CN.

W jakim celu przeprowadzany jest audyt celny?

Przedstawiciele gdyńskiej firmy pomagają klientowi poprawić określone aspekty działalności, dopasowując je do obowiązujących procedur związanych z międzynarodowym tranzytem. W tym celu sporządzany jest szczegółowy audyt celny, wykazujący ewentualne nieprawidłowości, które wcześniej wpływały m.in. na wydłużony czas przeprowadzanej odprawy i kontroli, a także podwyższone opłaty celne. Uzyskanie tego rodzaju dokumentu zwiększa również wiarygodność firmy.

Dlaczego warto skorzystać z usług agencji celnej?

Obowiązujące procedury celne różnią się w zależności od rodzaju transportowanego towaru, a także miejsca docelowego (znajdującego się w UE lub poza wspólnotą). Co więcej, przepisy często ulegają zmianie, dlatego tak wielu przedsiębiorców decyduje się na współpracę z agencją. Klienci zyskują pewność, że pracownicy zadbają o wszelkie wymagane formalności wraz z uzyskaniem stosownych zezwoleń. Takie działanie gwarantuje bezproblemową kontrolę celną na granicy, co z kolei wpłynie na krótki czas dostawy towarów, zadowolenie odbiorcy oraz brak dodatkowych kosztów.