Jakie wieszaki ścienne można znaleźć na rynku?
3 min 3 miesiące

Wieszanie przedmiotów to wygodny sposób na ich przechowywanie, zapewnianie sobie wygodnego dostępu do nich, chronienie przed zgubieniem, a nawet eksponowanie. Stąd wiesza się, głównie na ścianach, nie tylko ubrania i odzież wierzchnią, ale też inne przedmioty, na co pozwalają specjalnie do nich przeznaczone wieszaki. Sprawdź, jakie ich warianty można znaleźć na rynku.

Proste wieszaki ścienne

Takie podstawowe modele wieszaków spotkać można niemal w każdym domu. Zazwyczaj wykonane są ze stali nierdzewnej lub tworzywa sztucznego. Posiadają jedno złącze, umożliwiające przymocowanie ich  do ściany. Są łatwe w użyciu i dostępne w różnych rozmiarach i kolorach. Takie wieszaki ścienne można wykorzystywać do wieszania ubrań czy ręczników.

Modele z półką

Wieszak z półką to praktyczna opcja do przechowywania małych przedmiotów i dodatków. Takie modele zwykle posiadają półkę na górze, na której można położyć rzeczy, a pod nią znajduje się wieszak na ubrania lub inne przedmioty. Całość jest oczywiście mocowana do ściany. Takie artykuły są zazwyczaj wykonane ze stali lub drewna.

Wieszaki na klucze

Są przydatne w domu, biurze lub w innych miejscach, gdzie potrzeba chronić klucze przed zgubieniem i zapewnić do nich łatwy dostęp. Mają specjalne haczyki, na których można powiesić klucze, zazwyczaj też miejsce do umieszczenia napisów lub etykiet. Mogą mieć różne kształty i kolory, w zależności od preferencji oraz przestrzeni, w jakiej będą umieszczone (prywatnej lub publicznej).

Z lustrem

Jeśli potrzebujesz wyjątkowo funkcjonalnego wieszaka, możesz wybrać wariant z lustrem. Zazwyczaj takie produkty mają małe lusterko na górze, służące do sprawdzenia wyglądu przed wyjściem z domu. Takie produkty są umieszczane w sypialniach, przedpokojach i łazienkach.

Na narzędzia

Wieszaki na narzędzia są idealne dla majsterkowiczów, którzy chcą utrzymać swoje narzędzia w porządku i mieć do nich łatwy dostęp. Posiadają specjalne haczyki, na których można powiesić narzędzia takie jak wiertarki, młotki, śrubokręty itp. Są również dostępne w różnych rozmiarach i konfiguracjach, w zależności od ilości narzędzi, które chce się przechowywać. Służą też do ich ekspozycji, w ten sposób można np. ozdobić swój pokój.

Wieszaki ścienne —  dla różnych potrzeb

Jak widać, rynek oferuje w tym zakresie wiele —  a wymienione zostały tylko przykłady ściennych wieszaków. Poza nimi znaleźć można też np. warianty na rowery czy na medale, także z półkami na puchary. Wybierz model odpowiedni dla siebie!