Kancelaria prawna w Bolesławcu a sprawy rodzinne — jaką pomoc można uzyskać?
3 min 7 miesięcy

Popyt na usługi prawnicze jest obecnie spory, co ma związek niestety przede wszystkim z faktem, że duża część małżeństw kończy się rozwodem. W dodatku sprawy rodzinne dotyczą też związków nieformalnych, na przykład par mających wspólne dzieci. W jakich konkretnie obszarach można znaleźć pomoc prawną prawnika jeśli chodzi o ten zakres prawa? Sprawdź, co oferuje kancelaria w Bolesławcu.

Przede wszystkim rozwód

Sprawy o rozwód należą do najczęściej przeprowadzanych postępowań w zakresie prawa rodzinnego, a także do najczęstszych spraw w ogóle —  stąd wielu adwokatów specjalizuje się w przeprowadzaniu rozwodów. Oczywiście zatrudnienie prawnika do takiego postępowania nie jest niezbędne, w praktyce jednak mało kto z tego rezygnuje. Na pewno ryzykowne byłoby to w przypadku rozwodu z orzekaniem o winie, a także ustalaniem podziału majątku i opieki nad dziećmi, każdy bowiem chce uzyskać korzystne dla siebie rozstrzygnięcie.

Pomoc adwokata w przypadku postępowania rozwodowego może być rozległa, obejmując napisanie pozwu, odpowiedź na pozew drugiej strony, a także przedsądowe mediacje, mające na celu dojście do konsensusu. Na zatrudnienie prawnika decydują się też osoby będące w stanie konfliktu z współmałżonkiem, doceniające fakt, że dzięki takiej pomocy nie muszą samodzielnie kontaktować się z drugą stroną —  nawet obecność na sali sądowej nie zawsze jest niezbędna. Oszczędza to wiele stresu i przykrych przeżyć, choćby w przypadku, gdy w związku występowała przemoc.

Inne sprawy rodzinne

Prawo rodzinne jest bardzo pojemne. Obejmuje regulację wszelkich kwestii związanych ze sprawowaniem opieki nad dziećmi, także jeśli chodzi o ograniczanie władzy rodzicielskiej czy jej odbieranie. Tak dzieje się w przypadku rażących zaniedbań obowiązków czy na przykład kiedy rodzic dopuszcza się przemocy albo w inny sposób zagraża dziecku. Kancelaria prawna w Bolesławcu może też w imieniu klienta wystąpić do sądu o ustalenie pobytu małoletniego.

Warto też pamiętać, że sprawy rodzinne mogą dotyczyć osób dorosłych —  na przykład kiedy potrzeba ubezwłasnowolnienia członka rodziny. Takie sytuacje mają miejsce w przypadku chorób psychicznych, otępienia starczego, ale też np. poważnych uzależnień.

Fachowa pomoc w różnych sprawach

Zakres prawa rodzinnego jest duży, dlatego warto wybrać kancelarię, która specjalizuje się w różnych kwestiach, zwłaszcza że jedne mogą wynikać z drugich, np. rozwód pociąga za sobą konieczność ustalenia opieki nad dziećmi.