Najmodniejsze torty dla dziewczynek
3 min 1 rok

Nie masz pomysłu na urodzinowe ciasto dla swojego dziecka? Sprawdź, co jest teraz modne. Przekonaj się, jaki tort spełni oczekiwania małej solenizantki. Poznaj katalog najpopularniejszych ciast inspirowanych bajkowymi bohaterami.

Jak wybrać tort dla dziecka?

Piękny tort to wyjątkowy prezent i atrakcja na przyjęciu urodzinowym. Jeśli wybierzesz odpowiedni projekt wypieku, pokażesz swojej pociesze, że dobrze ją znasz i wspierasz jej pasje. W cukierni możesz znaleźć różnorodne dekoracje ciast. Najczęściej nawiązują do bajek i popularnych, dziecięcych bohaterów. Warto zastanowić się, co najbardziej lubi mała solenizantka. Fanki księżniczek i lalek Barbie z pewnością będą zachwycone ozdobą przedstawiającą różową koronę lub wypiekiem w kształcie ubranej w suknię balową laleczki.

Pamiętaj, że nie tylko wygląd się liczy. Torty dla dziewczynek dostępne są w różnych rozmiarach. Trzeba zamówić odpowiednią liczbę porcji. Dobrym rozwiązaniem jest poproszenie gości, by z wyprzedzeniem potwierdzili swoje przybycie. Trzeba też uwzględnić ewentualne alergie pokarmowe oraz wybrać najbardziej uniwersalne smaki, które przypadną do gustu wszystkim imprezowiczom.

Bohaterowie bajek i zwierzęta

Wśród najpopularniejszych wypieków urodzinowych dla dzieci można wymienić torty z wesołymi jednorożcami. Urocze dekoracje wzbudzają uśmiech i pozytywnie wpływają na atmosferę przyjęcia. Organizatorzy imprez doradzają, by styl ciasta dopasować również do pozostałych ozdób, takich jak urodzinowe bannery, słomki, czapeczki i serwetki. Dzięki temu cała aranżacja będzie spójna.

Jakie jeszcze wzory dekoracji są lubiane przez dziewczynki? Bez wątpienia dużą popularnością cieszą się zwierzątka, takie jak uroczy kotek trzymający różowego pączka, małpka z bananami, myszki bawiące się na żółtym serze oraz rybka towarzysząca syrence. Warto zainspirować się też bohaterami bajek, takimi jak Myszka Miki, Świnka Peppa, Smerf oraz Minionek. Trendy nieustannie się zmieniają i każdego roku pojawiają się nowe propozycje.

Najpiękniejsze ciasta dla dziewczynek

Zamów efektowne ciasto urodzinowe i spraw radość zgromadzonym na przyjęciu urodzinowym dzieciom. Przemyśl liczbę potrzebnych porcji oraz dobierz odpowiedni skład wypieku. Postaw na modne, bajkowe dekoracje cukiernicze lub torty o nietypowych kształtach, przedstawiające na przykład lalkę Barbie lub żółty ser z dziurami.