3 min 1 rok

Obowiązujące przepisy określają szereg branż objętych obowiązkiem automatycznej komunikacji z Centralnym Repozytorium Kas. Przedsiębiorcy należący do tego grona potrzebują kasy fiskalnej online, czyli specjalnego urządzenia do ewidencjonowania sprzedaży. Sprawdź, na co zwrócić uwagę podczas wyboru modelu do Twojej firmy!

Kiedy potrzebna jest kasa fiskalna online?

Wspomniane we wstępie rozporządzenie to art. 145b ust. 1 ustawy o VAT. Zgodnie z jego treścią na wyposażeniu przedstawicieli licznych branż musi znaleźć się kasa fiskalna online. Do tego grona należą między innymi lekarze, budowlańcy, kosmetyczki, fryzjerki i fryzjerzy, właściciele hoteli, pensjonatów, restauracji, warsztatów mechanicznych, firm fitness czy siłowni. Sam sprzęt zasadniczo ma tę samą funkcjonalność, co klasyczne kasy. Podstawową różnicą jest specjalny moduł łączności bezprzewodowej, którego przeznaczeniem jest automatyczna (zdalna) komunikacja Centralnym Repozytorium Kas. W regularnych odstępach czasu (zazwyczaj co dwie godziny – harmonogram ustalany jest z naczelnikiem US) przesyła on informacje związane ze sprzedażą towarów czy usług do CRK.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Producenci opisywanych urządzeń stawiają na kompleksowe podejście do potrzeb wszystkich przedsiębiorców. Jest to w pełni zrozumiałe jeśli uwzględni się poziom zróżnicowania oczekiwań i wymogów w odniesieniu do reprezentowanej branży. Oczywiste jest, że właściciel siłowni będzie potrzebował innej funkcjonalności niż lekarz specjalista stawiający diagnozy w miejscu wskazanym przez pacjenta. Te aspekty sprawiają, ze obecnie na rynku można znaleźć szeroką gamę zróżnicowanych modeli. Osoby prowadzące działalność stacjonarną powinny zwrócić uwagę przede wszystkim na kompatybilność urządzeń z pozostałym wyposażeniem, w tym terminalami płatniczymi, skanerami kodów kreskowych bądź komputerami. Z kolei osoby pracujące w terenie z pewnością bardziej docenią kompaktowy rozmiar czy odporność na wilgoć, pył oraz drobne uszkodzenia mechaniczne.

Obowiązkowa ewidencja sprzedaży może być komfortowa!

Uwzględniając specyficzne wymogi swojej branży, możesz kupić urządzenie do obowiązkowej ewidencji sprzedaży, które będzie gwarantowało Ci wysoki komfort podczas codziennych czynności. Przy tym całkowicie unikniesz problemów związanych z nieprzestrzeganiem wymogów obowiązujących przepisów. Wszystko to dzięki nowoczesnej kasie fiskalnej online!