Odżywka do włosów kręconych — jak ją wybrać i jak stosować?
4 min 3 miesiące

Bez względu na to, z jakim typem pasm ma się do czynienia, niezbędne jest zapewnienie im odpowiedniej pielęgnacji. Wszystkie włosy potrzebują odżywienia i ochrony, najlepiej jest stosować dobrze dobraną odżywkę po każdym myciu. W przypadku zaś tak problematycznych włosów jak kręcone jest to niezbędne. Dowiedz się, jak dobrać dobry produkt i jak właściwie go stosować.

Dlaczego odżywka do włosów kręconych jest niezbędna?

Panie mające idealnie proste włosy, co zwykle idzie w parze z ich małą objętością, na pewno marzą o burzy loków bądź miękko układających się fal. Jednak posiadaczki takich włosów wiedzą, że są one niezwykle wymagające. Przede wszystkim są z natury suche, a jeśli nie zapewni im się solidnej pielęgnacji, ich zniszczenia będą postępować, nawet jeśli nie będą farbowane czy stylizowane na gorąco. Odżywka do włosów kręconych to zatem must have każdej pani kręconowłosej, w dodatku musi to być naprawdę dobry produkt.

Od jakiegoś czasu popularnością cieszą się formuły wegańskie i kosmetyki w pełni naturalne. To na pewno dobry wybór, gdyż naturalne substancje, takie jak oleje roślinne i wyciągi np. z owoców, radzą sobie z odżywianiem o wiele lepiej niż chemiczne preparaty, których stosowanie nierzadko ma skutek uboczny w postaci podrażnień. Poza tym takie produkty są lekkie, nie trzeba zatem obawiać się:

  • obciążenia pasm,
  • utraty kształtu włosów —  rozprostowania loków lub fal,
  • przyspieszonego przetłuszczania się włosów,

nawet gdy są to preparaty bez spłukiwania.

Jak stosować taką odżywkę?

Na rynku znaleźć można preparaty w różnych formach. Atrakcyjne wydają się zwłaszcza odżywki w sprayu, które w dodatku, w przypadku produktów przeznaczonych do włosów kręcących się, mają podkreślać ich skręt, ale ich wadą często jest obecność alkoholu w składzie, który, jak wiadomo, wysusza. Poza tym takie preparaty są bardzo lekkie, nie zapewnią zatem silnego odżywienia. Lepszym wyborem są produkty przeznaczone do spłukiwania, o treściwej konsystencji. Nakładać należy je na mokre, odciśnięte z wody włosy, pozostawiając na czas wskazany przez producenta, zwykle kilka minut. W tym czasie można włosy rozczesać —  loki i fale należy czesać tylko na mokro, właśnie po nałożeniu odżywki.

Moc odżywienia i piękno

Odżywione włosy są gładkie i błyszczące, a jeśli dodatkowo się kręcą, efekt jest zachwycający. Podaruj sobie sprężyste, zdrowe loki czy miękkie fale, to takie proste!