Preparaty na alergię — co można znaleźć?
3 min 12 miesięcy

Uczulenia, przede wszystkim na pyłki roślin, to coraz powszechniejsze zjawiska. Diagnozuje się też wiele przypadków alergii i nietolerancji pokarmowych, co każe domyślać się, że współcześnie na takie problemy narażonych jest więcej osób. W tym drugim przypadku alergenów stosunkowo łatwo jest unikać, zaś jeśli chodzi o pyłki roślin, jest to bardzo trudne, a nawet niewykonalne, niezbędne jest zatem stosowanie odpowiednich farmaceutyków. Sprawdź, co można znaleźć.

Na receptę czy bez recepty?

Objawy alergii mogą mieć różne nasilenie, w skrajnych przypadkach przybierając nawet formę wstrząsu anafilaktycznego, będącego bezpośrednim zagrożeniem życia. W zdecydowanej większości przypadków jednak na szczęście objawy nieprawidłowej reakcji organizmu na alergen są znacznie łagodniejsze —  choć mocno dają się we znaki. Uczulenia na pyłki są szczególnie uciążliwe, gdyż alergeny takie są praktycznie wszechobecne, co oznacza, że trzeba byłoby pozostawać w domu, w dodatku unikając otwierania okien, by nie mieć z nimi kontaktu. Oczywiście jednak jest prostsze rozwiązanie —  preparaty na alergię , działające przede wszystkim przeciwhistaminowo.

W sprzedaży dostępne są środki bez recepty, jak i na receptę. Zwykle zaleca się, by najpierw spróbować tych pierwszych, a dopiero kiedy nie przyniosą pożądanych rezultatów, sięgnąć po silniejsze leki przepisywane przez lekarza. Nie jest to jednak regułą, zawsze dobrze będzie skonsultować się z alergologiem.

Co można znaleźć?

Istotny jest fakt, że wybierać można wśród różnych preparatów. Dostępne są między innymi tabletki mające zwalczać wszystkie przykre objawy uczulenia, jak i środki na poszczególne dolegliwości, jak krople do oczu, spraye do nosa, kremy na wysypkę czy na świąd skóry. Można zatem dobrać produkt do swych potrzeb. Warto przy tym pamiętać, że dobre artykuły tego rodzaju nie tylko usuwają uciążliwe objawy, ale też nie wywołują senności czy otępienia.

Z alergią można żyć normalnie!

Unikanie alergenów nie zawsze jest możliwe, ale wówczas z pomocą przychodzą farmaceutyki. Pomóc mogą już preparaty dostępne bez recepty, trzeba tylko dobrze dobrać je do swych potrzeb. Można także dopasowywać je metodą prób i błędów, tym bardziej że asortyment na rynku jest szeroki. Konieczne jest też, by dobrze zapoznać się z ulotką przeznaczonego do zastosowania środka.