3 min 2 lata

Zależy Ci na komfortowym mieszkaniu? Zwróć uwagę na jego wystrój. Układ mebli i dekoracji ma duże znaczenie. Przekonaj się, dlaczego profesjonalne projektowanie wnętrz cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród klientów. Sprawdź, jakie są zalety współpracy z architektem.

Aranżacja mieszkań krok po kroku

Kontakt z biurem projektowym zawsze rozpoczyna się od rozeznania potrzeb mieszkańców. Architekci wnętrz w Poznaniu zadają różne pytania, których celem jest ustalenie motywu przewodniego wystroju. Należy zastanowić się nad swoją rutyną dnia codziennego, stylem gotowania, ulubionymi kolorami oraz ilością przedmiotów do przechowywania. Kolejnym krokiem będzie opracowanie projektu i przedyskutowanie go z klientem. Co zawiera przygotowana propozycja?

Czym zajmuje się architekt wnętrz?

Kompleksowa aranżacja mieszkań obejmuje plan wyposażenia wszystkich pomieszczeń od podstaw. Najczęściej w jej zakres wchodzi:

  • projekt instalacji hydraulicznej i elektrycznej,
  • wybór okładziny ściennej i podłogowej,
  • zamówienie mebli na wymiar do kuchni lub garderoby,
  • dobór dodatków w wybranym przez klienta stylu,
  • zakup i ustawienie mebli,
  • opracowanie planu montażu oświetlenia.

Projektanci skupiają się na funkcjonalności układu wyposażenia oraz wykreowaniu odpowiedniej atmosfery. Na przykład w sypialni pożądana jest kameralna, sprzyjająca wypoczynkowi atmosfera, a w pokoju dziecięcym przytulny i bajkowy klimat. Doświadczony architekt wnętrz wie, w jaki sposób wykorzystać potencjał ciasnej przestrzeni oraz zna techniki optycznego rozjaśniania lokali. Dużym zainteresowaniem wśród klientów cieszą się projekty nowoczesne i minimalistyczne, w których przeważają odcienie bieli, szarości i beżu. Ciekawą propozycją są także aranżacje loftowe i styl modern classic.

Profesjonalne projektowanie mieszkań

Opracowanie projektu wystroju mieszkania to zadanie dla profesjonalistów. Postaw na dobre biuro projektowe, a szybko osiągniesz zamierzony efekt. Zadbaj o funkcjonalny układ mebli oraz atmosferę panującą w pomieszczeniach.