2 min 2 lata

Chcąc mieć pewność, że czasomierz będzie służył niezawodnie i pozwoli na stałą kontrolę aktualnej godziny, należy zadbać o odpowiedni dobór baterii. Choć coraz bardziej popularne są smartwatche zasilane akumulatorem, który należy doładowywać co kilka dni, wciąż jeszcze spotyka się elektroniczny zegarek wymagający obecności baterii. Jaką wybrać i co cechuje poszczególne rodzaje?

Baterie w zegarkach – najpopularniejsze rodzaje

Pomijając wspomniane już akumulatory ładowane obecne w smartwatchach, należy wspomnieć o następujących rodzajach baterii – mogą być w nie wyposażone zarówno zegarki Casio, jak i każdej innej marki:

  • alkaiczne – oznacza się je symbolem LR. Ich zaletą jest niska cena, wadą – słaba wytrzymałość. Wymagają częstych wymian, co może okazać się mało opłacalne i uciążliwe,

  • srebrowe – rozpoznaje się je po oznaczeniu SR. Wyróżnia je długa żywotność oraz bezpieczeństwo – nie ma ryzyka, że ulegną zapaleniu. Są droższe niż modele alkaiczne, jednak inwestycja w nie zdecydowanie się opłaca,
  • litowe – jedne z najpopularniejszych w ostatnich czasach. Producenci oznaczają je jako LR. Są trwałe i nie reagują na zmienne temperatury.

Ostatnio najczęściej korzysta się z dwóch ostatnich rodzajów.

Warto wybrać wytrzymałe baterie – to gwarancja satysfakcji z użytkowania zegarka

Poszukując idealnego czasomierza, warto sprawdzić, jaką baterią jest zasilany. Nowoczesny zegarek elektroniczny Casio lub wyprodukowany przez inną markę powinien zapewniać wieloletnie działanie. Jeśli zaistnieje konieczność wymiany, należy zgłosić się do profesjonalnego punktu zegarmistrzowskiego – tam można skorzystać z porady dotyczącej najodpowiedniejszej baterii, a także z usługi jej montażu. Dobrze dobrana bateria to gwarancja sprawnie działającego zegarka, dlatego warto poświęcić czas na jej dobór oraz zainwestować w wytrzymały model.