2 min 2 lata

W każdym gospodarstwie domowym czy przedsiębiorstwie sprawdzają się rozwiązania, które ułatwiają oszczędzanie zarówno czasu, jak i pieniędzy. Dlatego dobrym pomysłem jest inwestycja w zbiorniki retencyjne. To pojemniki przystosowane m.in. do zbierania deszczówki. Wykonuje się je z takich materiałów jak tworzywa sztuczne, stal albo beton, dzięki którym zapasy są bezpiecznie składowane i mogą być wykorzystywane w dowolnym momencie. Dowiedz się więcej na ten temat.

Do czego służy zbiornik retencyjny?

Zbierając wody opadowe, dbasz o środowisko i oszczędzasz pieniądze, bo korzystanie z naturalnych zasobów pozwala na zmniejszenie kosztów odprowadzania ścieków oraz niższe zużycie wody wodociągowej. Pojemnik może być zainstalowany pod ziemią albo ustawiony w wolnym miejscu na terenie zielonym. Deszczówka jest magazynowana, a następnie wykorzystywana do takich czynności jak podlewanie ogrodu, mycie aut, kostki brukowej, a także prace remontowe. Z takiego rozwiązania chętnie korzysta między innymi przemysł budowlany, a także stacje uzdatniania oraz oczyszczalnie ścieków.

Postaw na oszczędność!

Używanie deszczówki jest ekologicznym i ekonomicznym rozwiązaniem dla każdego. Zbiorniki retencyjne mogą też pełnić funkcję pojemników na piasek – w ramach zabezpieczenia przeciwpożarowego. Z wód opadowych korzystają osoby prywatne oraz właściciele przedsiębiorstw z różnych branż, szczególnie z przemysłu budowlanego czy wodociągowego. Biorąc pod uwagę liczbę opcji gospodarowania zebranymi zasobami, z łatwością uda Ci się znaleźć dobry sposób na zużycie zgromadzonej deszczówki.