3 min 2 lata

Popularność zbierania deszczówki stale rośnie – i bardzo dobrze. Wody opadowe świetnie nadają się do wykorzystania w ogrodzie m.in. do podlewania roślin, a także do wielu innych czynności, jak mycie kostki brukowej czy samochodu. Przydają się również podczas prac porządkowych czy remontowych. Żeby cały proces był opłacalny, najlepiej zainwestować w zbiornik retencyjny, który ułatwi zbieranie, a następnie gospodarowanie zasobami. Sprawdź, dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie – zarówno w domu, jak i w przemyśle! 

Jak zbierać wody opadowe? 

Deszczówka może być wykorzystywana na różne sposoby, a jej zbieranie jest proste, ekologiczne i bardzo opłacalne. Stawiając na zbiornik retencyjny na wody opadowe, zyskujesz możliwość oszczędzania zarówno na kosztach odprowadzania ścieków, jak i używania wodociągów do czynności niewymagających stosowania wody spełniającej normy spożycia. Dodatkowo nadaję się on do przechowywania piasku, jako zabezpieczenia pożarowego. 

Zaletą pojemników na deszczówkę są materiały wykonania, które są bezpiecznie i pozwalają na odpowiednie magazynowanie zasobów. Najczęściej są to beton albo tworzywo sztuczne. To sprawia, że produkty są odporne na działanie czynników zewnętrznych, takich jak promieniowanie UV albo niskie oraz wysokie temperatury i dobrze znoszą stały kontakt z wilgocią czy glebą. Dostępne zbiorniki retencyjne mogą być wolnostojące, jak i głębinowe. Dlatego z łatwością da się znaleźć na nie miejsce w ogrodzie, na balkonie, tarasie czy na dowolnym terenie zielonym. 

Zainwestuj w zbiornik retencyjny!

Pojemnik na deszczówkę to świetna opcja dla każdego. Z takiego rozwiązania chętnie korzysta również przemysł, m.in. budowlany lub wodociągowy. Zgromadzone zasoby mogą być wykorzystywane w najróżniejszy sposób z korzyścią dla środowiska, jak i portfeli użytkowników. Zbiornik retencyjny sprawdzi się też w stacjach uzdatniania wody, oczyszczalniach ścieków, a nawet w remizach. Dostępne są bezciśnieniowe modele o wielu pojemnościach i rodzajach, w tym magazynowe, cylindryczne czy przemysłowe – wykonane z wytrzymałych tworzyw. Wybierz produkt pasujący do Twoich potrzeb!